Emailová konference jako motivace

Skončilo mi moje roční členství v Recallers. Je to nepopsatelně smutné, ale ještě smutnější by bylo nepokračovat v práci, kterou Susan zahájila. Hrozně se mi líbí její zásady pro efektivní trénink, stejně jako přístup mnoha dalších trenérů, jako Boba Baileyho, Karen Pryor, Jane Killion, Silvie Trkman nebo Leslie McDevitt. Proto mě napadlo založit konferenci pro ty z nás, kteří třeba trénují sami a občas jim schází inspirace, motivace, nebo jen další pár očí pro jiný úhel pohledu na trénink.

Ale taky pamatuji hodně konferencí a fór, které nakonec ztratily smysl, protože do nich nikdo nepsal. Taky mě dost často "dožene život" a je jasné, že skupina na Facebooku by byla mnohem schůdnější, ale ne každý je na FB a založit soukromé fórum ještě neumím. Takže prozatím je myšlenka taková, že budu moderátorem (nikoli trenérem) soukromé konference, kde jsou vstupními požadavky video z nějaké vaší tréninkové lekce. Podle mnoha uznávaných trenérů je důležité natáčet alespoň jednu tréninkovou lekci týdně. Na Puppy Peaks jsou každý týden minimálně tři videa, ale dost často i více, a podle Susan je pečlivé dokumentování tréninku (a vycházení ze získaných údajů) jedním z důvodů, proč je Swagger její nejvychovanější pes. Ale byla bych ráda, kdyby se nám dařilo poslat alespoň jednu tréninkovou lekci za měsíc.

Nemusí to být v kvalitě hodné Hollywoodu, klidně pusťte kameru, která je dnes i ve foťáku nebo mobilu, na konci tréninku vyplněte a neupravené pošlete na YouTube. Já jsem pro tyhle účely dostala malou kamerku k svátku :-) Jednou za měsíc se vám snad podaří někoho přesvědčit, ať se na vás chvíli dívá přes display kamery, pokud nemáte stojan.

Náplň konference
To je na vás. Sama bych se ráda dostala k trénování agility a trikům do dogdancingu, ale třeba vyzkouším i něco nového. Protože mám v plánu experimentovat a dělat chyby, nechci vystupovat jako trenér. Každý může pracovat na svých věcech a třeba zlákat osatatní ke společnému tréninku. Uvidíme, jak to bude fungovat.

Jak se přihlásit na Google Groups
Vytvořte si na Google účet zde. Nemusíte mít gmail, přihlašovat se můžete jakoukoli emailovou adresou, ale je pravda, že pokud si vytvoříte speciální účet i s gmailem, tak to funguje o něco lépe.

Jak nahrát video na YouTube
Účet, který máte vytvořený pro Google, vám bude fungovat i na YouTube (a naopak). Po přihlášení vedle lišty nahoře na stránce klikněte na tlačítko "Nahrát". Vyberte v počítači video soubor stažený z kamery nebo upravený v některém z programů na úpravu videí. Během nehrávání (a také po něm) můžete vyplnit údaje k videu, jméno, téma, popis... Také si můžete zvolit, zda chcete video nechat veřejně přístupné nebo přístupné jen těm lidem, kteří na něj budou mít odkaz (například pokud chcete video ukázat jen členům konference), v tom případě zaškrtněte "neuvedeno". Pokud nastavíte video jako soukromé, uvidí ho jen spřátelení uživatelé na YouTube.

Jak se stát členem konference
Na moji adresu "KaTachyon@seznam.cz" či po sociální síti mi pošlete zprávu s videem z nějakého tréninku, které jste si vybrali jako vstupní. Místo videa z tréninku můžete poslat i "pozitivní video" či "pozitivní obrázek". Pošlu vám pak pozvánku do konference a můžete posílat příspěvky buď přes email, nebo přes webové rozhranní. Zároveň získáte i na mém blogu přístup k příspěvkům, které jsou pro ostatní čtenáře nepřístupné. Můžete využít hromadné heslo pro členy konference, nebo si vytvořit účet čtenáře. V tom případě mě o tom informujte, ať vám mohu práva rozšířit.

Příklad jednoho úkolu z konference - posilovací sekvence "lehni - trpaslík - lehni"

Jak si udržet členství v konferenci

Účelem konference je, aby měl ve skupině člověk větší motivaci k tréninku. Ať už sdílením tréninkových úspěchů nebo diskusí nad problémy. Proto bych byla ráda, aby se každý alespoň jednou měsíčně nějak zapojil.
Pro pokračování členství v konferenci je tedy nutné, abyste poslali alespoň jedno video z vlastního tréninku nebo splnili některý z úkolů (některé úkoly se dají splnit i bez videa).

Video z tréninku je potřeba řádně okomentovat:
- co bylo cílem lekce,
- jestli byl splněn, pokud ne, tak proč
,
jaký z toho vyplývá plán do budoucna.

Pro případ, že budete mít některý měsíc náročnější program než jiný, tak je možnost využít jednou za čtvrt roku žolíka - daný měsíc mi jen napíšete, že jste video ani trénink nestihli, ale přesto chcete v konferenci pokračovat i další měsíc.

Protože někteří z nás sledují konferenci převážně přes email, pro lepší přehled do předmětu napište vždy jméno vašeho psa, měsíc a úkol, na kterém pracujete. Pokud se změní předmět hovoru v průběhu konverzace, změňte i deálně i předmět příspěvku.

Jednotlivé úkoly najdete na katachyon.blog.cz.

Tagová soutěž - tagy jsou obdobou kliknutí, dávají se lidem v tak zvaném TAG Teach. Může se používat klasický klikr, ale prakticky to má jakoukoli podobu - slovní ocenění, lísteček... Když zadáte TAG Teach do YouTube, najdete hodně příkladů. Každý měsíc sbíráme tagy, můžete je udělit komukoli včetně sebe, když někdo udělá něco, co se vám líbí - poradí vám, pošle zajímavé video, někoho pochválí, vy sami si splníte cíl... Dotyčnému vždy pošlete tag emailem se zdůvodnění, za co tag dáváte (= co se vám líbí). Buď sami můžete napsat tag do tabulky na Googlu, nebo email s tagem pošlete v kopii i mě. Třem týmům s nejvíce tagy na konci měsíce něco pošlu.

Jestli máte dotazy, tak mi napište :-) Káča

Things turn out for the best for the people who make the best of how things turn out. (Coach John Wooden)