My a dogdancing

http://www.plotknihy.cz/titul.php?titul=200

UPDATE 8/5 - včera jsme s Wayem naposled startovali v kategorii HTM Beginners, povedlo se nám umístit na prvním místě, čímž jsme získali pět bodů na přestup a s pěti body, kterými jsme již předtím disponovali, máme dohromady deset a v budoucnu můžeme startovat v kategorii Advanced (pokročilí)

K dogdancingu, tanci se psem jsme se dostali okrajově přes agility a okrajově se mu věnujeme. Bára cvičí svoje psy samostatné triky a závodění se nevěnuje. My s Wayem občas závodíme a skládáme zkoušky, bohužel Way hodně štěká, což je na soutěžích nežádoucí. Na jedné soutěži byla i Bára s Acem, svoji kategorii vyhráli s písničkou z filmu Limonádový Joe "Whisky, to je moje gusto".

Trénink

Protože jsou týmy, které se na dogdancing narozdíl od nás specializují, samy ho příliš necvičíme. Známe samozřejmě postup při učení některých cviků a protože se věnuji i závodům a zkouškám, ovládám většinu pravidel. Od roku 2010 jsem členem nového klubu Czech Dogdance Club a rozhodčím pro zkoušky s dočasnou licencí.

Kromě individuálních tréninků, jejichž možnosti jsou omezené mými nejen školními povinnostmi, můžu vést jednou za čas tréninky v Centru CDA v Praze na Lužinách. Tamtéž trénují i další instruktoři CDA, jak psy, tak psovody; pořádají se tam i semináře, zkoušky a závody.

Pokud byste chtěli cvičit dogdancing sami, ale uvítali byste nějaké tipy, zkuste knihu, kterou v listopadu 2010 vydalo nakladatelství Plot. Můžete ji najít v některých knihkupectvích nebo si ji po netu objednat přímo z nakladatelství.

napsala Katka

Není nic, co by mělo jen příjemné stránky. (Horatius)